آنفولانزای خوکی داریییم!

من آنفولانزای خوکی گرفتم :)  کسی از وبلاگنویسها به داشتن آنفولانزای خوکی اعتراف کرده؟بالاخره ما نمردیم و در یک چیز اول شدیم. آنقدر در از زندگی سر این بیماری با بر و بچه ها توی سر و کله هم زدیم و خندیدیم که بالاخره یقه مان را گرفت که تا تو باشی به من نخندی.

این ویروس به شدت مسری است.  من آن را از بچه هایی که با آنها در تماسم گرفتم. بدین وسیله از فاطمه، آوین، آوا، بیتا، رها، ساناز، سولماز، شهناز خانم، حیات، لیندا، امل، نجات، میشل، میغی، زوئه و همه کسان دیگری که در این روزها با ایشان روبوسی به عمل آورده ام حلالیت می طلبم. خودم آزمایش ندادم که ببینم واقعا دارم یا نه اما مادر بچه هایی که من از آنها آنفولانزا را گرفتم و خودش هم به همین نشانه ها مبتلاست آزمایش داده و «خوکیت» آنفولانزایش ثابت شده. البته در اینجا دیگر کسی آنفولانزای خوکی نمی گوید و همه آن را به اسم «گریپ آ» می شناسند اما به نظر من خوکی بامزه تر است! اطلاعات خوبی را می توانید در سایت سازمانی جهانی بهداشت  راجع به این بیماری پیدا کنید. 

به گفته پزشکان این آنفولانزا فرق چندانی با بقیه آنفولانزاها نمی کند. و با اینکه این همه از خطرناک بودنش صحبت شده سازمان بهداشت اتحادیه اروپا چند وقت پیش اعلام کرد که آنفولانزاهای فصلی سه تا پنج برابر بیشتر از آنفولانزای خوکی آدم می کشد. و پزشکی در اخبار فرانسه اعلام کرد که 99 درصد آنفولانزاهای خوکی بی خطرند ولی همان یک درصد بشدت خطرناک است. من عجالتا تب دارم و سردرد و کوفتگی بدن و سرفه. همه اش نسبتا ملایم. اما معمولا تب و سرفه شدید از نشانه های این بیماری است. در حال حاضر منتظرم که تبم برود روی چهل. بچه ها و پدر و مادرشان که پنج شش روز پیش مبتلا شده بودند الان بهتر هستند و تبشان قطع شده و فقط سرفه می کنند. مادر و پدرشان که همانطوری سر کار هم رفتند علیرغم خستگی شدیدی که این بیماری برای آدم می اورد. برای درمان هم کار خاصی نباید کرد. باید مثل بقیه بیماری های ویروسی صبر کرد تا خودش برود پی کارش. من الان کپسولی می خورم که باید طی دو روز ابتدایی پیدایش نشانه های بیماری تا ده روز خورد. این کپسول  آنتی ویروس است! و جلوی گسترش بیماری را می گیرد. امروز هم سه نفری ماسک زدیم و رفتیم بیرون. ملت نگاهمان می کردند اما سعی می کردند زود به حالت طبیعی برگردند! خلاصه آنفولانزای خوکی آن غولی نیست که مسئولان و رسانه ها و سیاستمدارها ازش ساخته اند. گرفتید هم گرفتید. ای بابا. کاش دردهامان همه مثل همین آنفولانزای خوکی بود. 

پ ن. با تشکر از همه دوستان خوبم که حالم را مورد پرس و جو قرار دادند، عجالتا از مرگ خوکی جان سالم بدر بردیم. با آرزوی سلامتی برای خودتان.

  
نویسنده : ; ساعت ۱٠:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٢٩
تگ ها : یاد