کنسرت سراج، کنسرت مکس!

کنسرت حسام الدین سراج «لغو شد». عده­ای که طبق معمول هویتشان مشخص نیست و نخواهد شد با «تجمع» مقابل تالار کنسرت مانع حضور سراج و مردم و در نتیجه اجرای این کنسرت شدند. کنسرتی که قرار بود به همت جمعیت دانشجویی خیریه امام(علی) و به منظور کمک به ایتام انجام شود.

با خواندن این خبر در تابناک یاد فیلم مکس افتادم. داستان یک خواننده لوس آنجلسی است که به اشتباه به ایران دعوت می شود و بعد از ارائه چند کنسرت با آهنگهای رو حوضی خشم گروه فشار (در فیلم با این اسم خوانده می­ شوند) را بر می­ انگیزد و مورد مهرورزی آنان قرار می گیرد. این فیلم که در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی به کارگردانی سامان مقدم ساخته شده – سال 83- سر به سر هر کسی که دم دستش قرار می­ گیرد می­ گذارد : از اصلاح طلبان و روزنامه­ هایشان گرفته تا بی­سوادی دانشجویان موسیقی و اساتیدشان و زن جاه طلب و همکار مرد حسودش و خارج ­مانده های سوسول و همینطور گروه فشار.  

نمی دانم در این چند سال اجازه پخش داشته یا نه اما دوستی که به تازگی از ایران در آمده می­ گوید سی­ دی­ اش با مجوز وزارت ارشاد به بازار آمده. تمام گیر دادنها به اصلاح طلبان هست، تمام آهنگهای روحوضی و حرکات موزون! هنرپیشه­ ها هست، اما سکانس مربوط به گروه فشار که کنسرت مکس را به هم می ­زنند و دم هتلش تحصن می­ کنند و شعار می دهند و دست بر قضا بسیار هم قشنگ نوشته و اجرا شده به کل حذف شده است!


به گفته تابناک، بعد از عمل غیر قانونی بر هم زدن کنسرت سراج، که مجوز قانونی داشته و قرار بوده تمام عوایدش صرف امور خیریه شود، وزارت ارشاد «بدون هماهنگی با مسئولین کنسرت» به ملتی که بلیط خریده است گفته بروند پولشان را بگیرند! در حالیکه مسئول برگزاری کنسرت می گوید این پولها قبلا هزینه شده است.


نمی دانم فیلم مکس را دیده اید یا نه. اگر ندیده اید این کمدی موزیکال قشنگ را بدون سانسور در اینجا دانلود کنید. سی دی دومش از وسطهای ماجرای همان عضو گروه فشار شروع می شود. این هم همان قسمت از یوتیوب. ببینید و بخندید، از جمله به این روزگار تلختر از زهر.

 

 

  
نویسنده : ; ساعت ٤:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/٢۱
تگ ها : فیلم ، درد