پذیرش دانشجوی دکترا،‌پست‌دکترا و استادیار با حقوق مکفی!- سوییس

یکی از دوستان خبر داد که دانشگاهشان - دانشگاه لوگانو در سوییس- برای پذیرش دانشجو در مقطع دکترا، ‌پست دکترا و یک پست استادیاری در شاخه Health Communication اطلاعیه داده است. حقوق خوبی هم می‌دهند. نمی‌دانم آیا در ایران این رشته یا تخصص شناخته شده هست یا نه. گفتم بنویسم اینجا بلکه از دانشجویان و دکتران مستعد ایرانی کسی توانست استفاده کند.

دانشکده دانشکده ارتباطات است و علی‌القاعده دانشجویان و دکتران ارتباطات خوانده باید اولویت داشته باشند. اما علاوه بر دانشجویان ارتباطات گمان کنم دانشجویان یا دکتران شاخه‌های دیگر علوم انسانی که رشته تحصیلی یا تخصص تحقیقاتیشان در زمینه سلامت و بهداشت است،‌ با ارائه یک پروپوزال راجع به -مثلا- اطلاع‌رسانی نهادهای مختلف در زمینه سلامت و بهداشت شانسی برای پذیرفته شدن داشته باشند. اگر شرایطش را دارید شانستان را امتحان کنید. کلا تحقیق راجع به ایران طرفدار زیاد دارد و ضمنا چیزی مثل سیاست اطلاع‌رسانی دولت برای کاهش زاد و ولد در سالهای اخیر و کسب موفقیت در این زمینه نکته‌ای است که بسیار برای خارجیها مهم و تحسین‌برانگیز است. چرا که ایران را از این نظر از دیگر (اکثر؟) کشورهای مسلمان متمایز می‌کند. هر چند که نهایتا کیفیت کار و سابقه تحقیق و دانش فرد است که حرف اول را می‌زند.

اولویت هم با خانمهاست!‌ بروید بخوانید چرا!

پ.ن. من نمی‌دانم پرشین بلاگ این چه کار ناپسندیده‌ای است که به بقیه محاسنش اضافه کرده و کامنت ملت را نمایش نمی‌دهد! کامنتهای شما در صفحه مدیریت هست و من می‌بینم اما در صفحه عمومی ظاهر نمی‌شود. تقصیر من نیست. من همچنان سیستم بدون فیلتر و بدون تایید کامنتها را ادامه می‌دهم.

پس پ.ن. پرشین بلاگ بدون اینکه اطلاع رسانی کند انتشار کامنتها را منوط به تایید نویسنده کرده بود. من هم از همه جا بی خبر. به همین دلیل کامنتها دیده نمی شدند.

  
نویسنده : ; ساعت ٢:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢٦
تگ ها : آگهی