سخن حکیمانه

مردم آمریکا دارند کسی را به نامزدی ریاست جمهوری انتخاب می کنند که چهار سال بر تمام دنیا حکومت خواهد کرد. این درست نیست. تمام مردم دنیا باید حق داشته باشند در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کنند!

کریستین براوو. مجری برنامه On n'a pas tout dit. پریروز.

/ 23 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا کلاهی

گويندة اين سخن به جاي آن كه روي‌كرد خود را مخالفت با دخالت آمريكا در جهان قرار دهد، در بخش اول گفتة خود حكومت آمريكا در جهان را پيش‌فرض گرفته و در بخش دوم، با لحني حق به جانب، انگار كه مي‌خواهد لطفي در حق مردم دنيا بكند، شركت مردم دنيا در انتخابات آمريكا را درخواست مي‌كند. اما جالب‌تر آن است كه توجه كنيم اين بخش دوم، به وضوح غير ممكن است و بنابراين هيچ اثري نخواهد داشت. پس آن چه در پس اين نمايش باقي مي‌ماند، همان بخش اول گفته‌اش است: تأييد ضمني رياست آمريكا بر همة جهان است.

نعیمی

شرکت مردم دنیا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امری محال است اما محدود کردن قلمرو حکومتی آمریکا به 50 ایالت خود امری ممکن است و خردمند امر ممکن را بر محال ترجیح می دهد . راستی خانم ضابط ، حکیمانه بودن سخن کریستین براوو را نتوانستم بفهمم .شاید طنزی در این عنوان نهفته باشد.

s

با شناختی که از سیاستهای امریکا داریم نظر اقای کلاهی بعنوان یک تحلیل از این شیوه قابل قبول است . در واقع بازخورد نهایی پیامی که از این گفته بر ذهن مخاطب رسوب می کند تداعی حق حاکمیت آمریکا بر جهان است

شادي

اين حرف را قبلا توي دانشگاه شريف شنيده بودم يه آقائي بود بنام پيله ور يا پيله وري كه در جريان انتخابات بعد كلينتون مي گفت ما بايد در انتخابات آمريكا حق راي داشته باشيم چون روي سرنوشت ما تاثير جدي دارد. اين آقا تقريبا محور دفتر مطالعات فرهنگي دانشگاه بود و آن موقع دفتر خيلي جاي پيشروئي بود الان البته نمي دونم ايشام كجاست ولي دفتر خيلي افت كرده

وبلاگوار

با توجه به تحلیلهای جدی و جالب دوستان انگار مشخص نشد که این نوشته نوشته ای طنزآمیز بود. اصلا برنامه on n'a pas tout dit برنامه ای طنزآمیز است و من گمان می کردم چون لحن "طنازانه" جملات برای خودم واضح است برای همه همین طور است! حکیمانه بودنش هم به این بود که امریکایی که کشته مرده دمکراسی است باید شرط مهم آن را جدی بگیرد!

زمانه!

با توضیحی که دادید یاد نوشته ای با این مضمون افتادم که گفته بودید معمولا کسانی که کامنت می گذارند تحت تاثیر نظرات افرادی هستند که قبل از آن ها کامنت گذاشته اند.

به قول معروف : آهان ! از اون نظر ! هر حال جالب بود موفق باشيد

بها

باید می گفت مردم آمریکا حق دارن نظرشون درباره رئیس جمهور مهم نباشه چون ایشون بر مردم خودش هم نمی تونه حکومت کنه

معصوم

گذر از پارک ملت یادت را یادم آورد ....[لبخند]

مصطفی

چه دیر به دیر آپ میکنی! فرانسه بودن بد جوری آدم رو حساس می کنه که چی بنویسه اون هم اگه ارتباطات بخونی