٨٧ مبارک!

haftsin

من بر خلاف کسانی که فکر می‌کنند تبریک گفتن سال نو کاری کلیشه‌ای وتکراری است، تبریک گفتن و شنیدن و خواندن را دوست دارم که معمولا همبا کلی آرزوهای خوب همراه است. البته بشود خلاقیت به خرج داد و جملاتتکراری رادیو تلویزیون و روزنامه ها را تکرار نکرد چه بهتر.

 این آخر سالی به این نتیجه رسیدم که داشتن حس خوب نعمتبزرگی است. هر قدر هم که ندار باشی اگر از داشتن وبودن و اتفاقهایی که برایت افتاده حس خوبی داشته باشی، دارا هستی. این در نظر گرفتن جنبه‌های خوب یک قضیه حرف جدیدی نیست اما کار آسانی هم نیست و آرزوی امسال منست برای خودم و همه شما. 

 اول فروردین ما امسال مطابق شده با روز شادی مسیحیها (سه روز قبل از عید پاک). بنا به اعتقاد آنها امروز مسیح در باغ زیتون «شام آخر» را با حواریونش می‌خورد و فردا جمعه توسط یهودا لو می‌رود و به صلیب کشیده می‌شود. امروز اما روز جشن است چرا که امروز بود که مسیح برای اولین بار نان و شراب را به حواریونش داد و گفت «بخورید این جسم و جان منست» و بدین ترتیب سنتی را که نمی‌دانم فارسیش چه می شود ( eucharistie)  و به موجب آن مسیحیها هر یکشنبه در کلیسا نان مقدس از دست کشیش می‌خورند، به وجود آورد. به نظر من مسیحی‌ها در باورهای مذهبیشان خیلی خوب از وقایع بد خوبیهایش را بیرون می کشند. در همین باغ زیتون بود که مسیح لو رفت و می‌توانست روز عزایی باشد اما آنها روی جنبه خوب قضیه تکیه می‌کنند. یا به صلیب کشیده شدن مسیح که آن را مایه بخشش گناهان می‌دانند. کاری به غلط یا درست بودن این باورها از دید یک مسلمان ندارم، برجسته کردن عناصر مثبت یک حادثه غمناک برایم آموزنده است.

 من مصادف شدن این دو مناسبت را به فال نیک می‌گیرم و سالی پر از حسهای خوب آرزو می‌کنم برای همه کسانی که نوروز را جشن می‌گیرند؛ مخصوصا برای شما و همه کسانی که دوستشان دارید.

عکس از موزه ارتباطات

/ 21 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نسیمک

شادی جان نوروز پیروز. همراه با بهترین آروزها! سال خوبی رو با کلی حس‌های خوب برات آرزو می‌کنم.[گل]

راحله

شادی جان سال نوی شما هم مبارک .برایت سالی پر از موفقیت و شادی و شادکامی آرزومندم . ممنون از پیغام پر مهرت و جمله های شیرینت .

پیچک سر به هوا

سلام[گل] ممنون م بابت کامنت و ابراز لطف تون سال پر خیر و برکتی رو داشته باشین الهی توفیقات تون روزافزون خداوند امر فرج امام عصر رو نزدیک کنه الهی

بصیریان

سلام سال نو بر شما مبارک ارادتمند شما حسین http://mediamanagement.blogfa.com

بصیریان

سلام سال نو بر شما مبارک ارادتمند شما حسین http://mediamanagement.blogfa.com

بصیریان

سلام سال نو بر شما مبارک ارادتمند شما حسین http://mediamanagement.blogfa.com

بصیریان

سلام سال نو بر شما مبارک ارادتمند شما حسین http://mediamanagement.blogfa.com

رضا

سلام. سال نو را سالی سرشار از حال خوب برات آرزو می‌کنم...

امین از فرانسه

سلام گفتید مسیحی‌ها در باورهای مذهبیشان خیلی خوب از وقایع بد خوبیهایش را بیرون می کشند. و به نظر من چه خوب روز به روز بر تعداد روی گردانان از آیین مسیحیت زیاد میشه یا علی