ماموران امنیت!

بعضی آدمها هستند که هر جا هستند، باشند، بودنشان امنیت است. هر قدر هم دور باشند همین که هستند برای تو مایه امیدند و اطمینان. می‌دانی که همیشه هستند که تو را همانطور که هستی پذیرا باشند. خراب یا خوب. آدمها نیاز دارند که چندتایی از این جور همنشینها داشته باشند برای همیشه و مخصوصا برای روز مبادا. یعنی آن روزهایی که خوبی و سرحال و نیازی به درددل کردن یا دیدار در خودت حس نمی‌کنی هم این جور آدمها لازمند. که خیالت جمع باشد که زمان استیصال کسی هست که حاضر است حرفت را بشنود، ایمیلت را بخواند، بگویی بیا چت بدود و سعی کند آرامش بیاورد برایت، وقتی به آن نیاز داری.

فاطمه از همین آدمهاست. از آن سری آدمهایی که در این دوره و زمانه کم پیدا می‌شوند. از آنهایی که می‌توانستم هر وقت دلم می‌خواهد سرش خراب شوم و مطمئن باشم در خانه‌اش همیشه به روی من باز است و حضورم خوشحالش می‌کند. من حدود دوماهی است که گرونوبل را ترک کرده‌ام و از او دور شدم. اما پریروز که به خاطر الزامات شغلی تقریبا برای همیشه برگشتند ایران انگار که از پیش خودم رفته. انگار که یه ور فرانسه خالی شده. یک جای خالی گنده در جنوب شرقی فرانسه به چشم می‌خورد. حالا نه اینکه ما دم به دقیقه ور دل هم بودیم ها. خود فاطمه هم همیشه همین را گفته که حالا انگار چقدر همدیگر را می‌بینیم، اما وقتی گرونوبل نیستی نبودنت را خیلی حس می‌کنم.

این جور رابطه را حتما اکثر آدمها تجربه کرده‌اند. امنیت و آرامشی که از بودن یک نفر در آدم موج می‌زند، آدمی که الزاما زیاد هم نمی‌بینیش. این آدمها نزدیک باشند چه بهتر. اما اگر هم دور بودند همین که هستند، به کار خودشان مشغولند و در گوشه‌ای زندگی می‌کنند و همیشه برایت وقت دارند کفایتت می‌کند. امنیت و آرامش است. همین که می‌دانی هست که با ایمیلی، تلفنی، یا اگر شد دیدار نوک پایی‌یی دلت باز شود. که اگر بیافتی با تمام توان زیر بازویت را می‌گیرند و بلندت می‌کنند. آدمها هر قدر هم به نیروهای ماوراء‌طبیعه توسل بجویند باز به حکم انسان بودنشان به موجوداتی از جنس گوشت و خون نیاز دارند.

 پریشب ساعت می‌زدم. الان پاریس هستند. الان رسیده‌اند فرودگاه. الان فک و فامیل دو تا دختر عسلینش را گرفته‌اند و دِ ماچ بکن. هر چند که رفت، اما باز خوشحالم که خاطره‌های خوبی برای هم گذاشتیم. خاطره‌هایی که باعث می‌شوند بودنش آن سر دنیا هم برایم امنیت باشد.

/ 3 نظر / 22 بازدید
راهنما

پس فاطمه و آوينش برگشت :) خوبه كه قدرشو مي‌دوني.

مهتا

منم یه دونش دارم .. واقعا نعمتن

مرتضی

خدا اين نعمات رو از ما دريغ نفرمياد!! بلند بگو آمين!