بهار خانم آسه می آد، پاها حنا بسته می آد

من سال نوی خودمان را خیلی دوست دارم. چون لازم نیست آمدنش را در مغازه ها و زمبل و زیمبوی زلم زیمبوی خیابانها حس کنی. در هر کشوری باشی ( هر کشوری که زمستانش زم-ستان و تابستانش تاب-ستان است ) می توانی از روزها قبل طبیعت را ببینی که خبر آمدن جشنت را می دهند. این آفتابی که می تابد، این پرنده هایی که می خوانند و آن گلهای کوچکی که این طرف و آن طرف می رویند همه تو را به یاد تمام شدن زمستان سخت و آمدن بهار و عید و کودکی پر از عیدی می اندازند. عدد هشت را هم دوست دارم چون عدد ایلیاد است. امیدوارم این سال «هشت- هشت» سال ایلیادی ئی باشد برای من(که با یک عیدی جانانه از طرف نازنینی معلوم شد که هست، متاسفانه نمی توانم بگویم کیست و عیدیش چیست چون اکثر شمایی که اینجا را می خوانید «آنجا» را هم می خوانید یا اگر نخوانید آنقدر ازش گفته ام که بدانید کیست و آن وقت می روید کچلش می کنید که به من هم عیدی بده و وقتش را می گیرید، مخصوصا اگر بدانید چه عیدی داده) ، سال دفاع از تز برای همه آرزومندان مخصوصا شووک، سال شفا برای همه آنهایی که بودنشان غنیمت است مخصوصا برای مریض امیدوارم، سال تصمیم گیریهای درست برای همه صاحبان تصمیم مخصوصا برای آذر و سال بهتر شدن حال همه مخصوصا حال ایران، حتی اگر این بهتر شدن ذره ای باشد. من از وقتی که قرصهای همیوپاتی خوردم فهمیدم ده درصد تسکین چقدر مفید است وقتی درد بیچاره کننده ای داری!

 

اند عید ئه شما موبارک! (به قول باراک اوباما!)

 

 

پ.ن.ها

-محض اطلاع رسانی: من قالب وبلاگم را عوض کردم چون این یکی هم فهرست موضوعی دارد هم تعداد نظراتش مشخص است.

- آیا کسی پیدا می شود که به من بگوید عید شما مبارک و من هم در جوابش بگویم دمب شما سه چارک و ناراحت نشود و هر دو بخندیم؟ اگر هم کس دیگری پیدا شود که بگوید «ئه زشته این حرفا چیه شادی» که چه بهتر، بیشتر یاد بچگیها می افتم!

 

-توجه توجه:خیلی ممنون از همه کسانی که اعلام کردند من می توانم جواب عید شما مبارکشان را با جمله بالا بدهم. امایادتان باشد که عید فراوان است و قلندر بیدار! زیرش نزنیدها! 

/ 33 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عوض گله نداره که löl

löl این به اون در

لیلی

سلام بالاخره پیداش کردم وبلاگت رو میگم. همه سلام میرسونند امیدوارم زودتر از دست این تز مزاحم هم خلاص شی بیای پیش خودمون هرجند به قشنگی ولایت شما نیست اما یک امام رضا داره که با دنیا زیبایی عوضش نمی کنیم

رضاپارسی پور

سلام...باغ باران دعوتی.منتظر و ممنونتم. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مرتضی

سلام خانوم دکتر خوبین؟ خواهش می کنم کامنتم قابل شما رو نداشت منظورم کامنت از زندگی بود[نیشخند][چشمک] راستی خانوم دکتر یه سئوالی پرسیده بودم مبنی بر بازتاب اخراج دایی از تیم ملی در فرانسه شما چیزی تو فرانسه نشنیدین؟؟؟ اگر شنیدین میشه بگین به من دوست دارم بدونم...[گل]

مرتضی

آهان ببخشید دیدم که پایین جواب داده بودین شرمنده...[گل]

آشیان

سلام.... ممنون که به من سر زدین... و بیشتر ممنون از نکاتی که گفتین.... در ضمن: عید شما مبارک دمب شما سه چارک...

مرتضی

خانوم دکتر سلام بازم خوبین؟ دیدید چطوری رکورد پیامک در ایران شکسته شد؟؟!!!! واقعا که دیدنی بود!!! راستی شما سیزده به در کجا میرید توی فرانسه؟؟!!!!!!!!!!

آینه های ناگهان

سلام شادي خانم . چرا اينجا رو اينطوري كردي؟من وبلاگ شما رو دوست داشتم و به آرشيوتون سر ميزدم.حالا كلِ كمالش شده دو تا پست. چرا؟

الی

عيد شما مبارك .(اين هم براي شاد كردن دل يك هموطن )[زبان]